ART / Etchings etc / Indian ink drawing 13249460
nr 1324 9460
Johan Peter Lefrén
(1784-1862), Sverige
Johan Peter Lefrén (1784-1862), Sweden. Landskap med borg och sjö. Signerad och dated ”JP Lefrén 1845”. Tusch på papper. Subject: 21x 27cm, unframed. Sheet: ca 31x 36 cm, uppklistrad på kartong.
INDIAN INK DRAWING, Landskap med borg och sjö. Signerad och daterad ”JP Lefrén 1845”. Tusch på papper. Motivet: 21x 27cm, oramat löst blad. Bladets mått: ca 31x 36 cm
Condition: uppklistrad på kartong
Johan Peter Lefrén, (XX) born in Åbo 1784, dead 1862 in Stockholm.
Withdrawn
Monday May 4 2020
at 19:08:28
Johan Peter Lefrén
Read more about Johan Peter Lefrén